Apartamenty i pokoje Wolimerz agroturystyka - Przy Stawach

Przejdź do treści

Atrakcje tyrustyczne Wolimierza i okolic

Wybrane atrakcje turystyczne

W okolicy znajdują się zamki ( zamek Czocha, Rajsko), trasy piesze i rowerowe, piesze, atarkcje dla narzciarzy - Kolej Gondolowa w Świeradowie Zdroju. Nasze położenie w odległości: Świeradów-Zdrój (5 km), Szklarska Poręba (20 km), zalew Leśniański i Złotnicki (10 km), bliskość przejść granicznych: Czerniawa-Zdrój - Nové Město pod Smrkem (5 km),  Miłoszów – Srbska (15 km), Świecie - Jindříchovice pod Smrkem ( 5 km),
Zgorzelec-Gorlitz (35 km).

Sky Walk wieża widokowa Świeradów Zdrój

Sky Walk w Świeradowie Zdroju. Najwyższa wieża widokowa w kraju, a także druga pod względem wysokości w Europie. W uzdrowiskowej miejscowości Świeradów-Zdrój (oferta noclegów z Meteora) znajduje się najwyższa w Polsce wieża widokowa - Sky Walk ma aż 65 metrów wysokości i oferuje wspaniałe widoki na panoramę Gór Izerskich oraz wiele dodatkowych atrakcji gwarantujących zastrzyk adrenaliny.
Wieża widokowa Świeradów Zdrój

Zamek Czocha

Położony w wioseczce Sucha tuż nad Jeziorem Leśniańskim. Obronny zamek graniczny położony w miejscowości Sucha (Czocha), gmina Leśna, nad Zalewem Leśniańskim na Kwisie w polskiej części Łużyc Górnych. Pierwotna nazwa brzmiała prawdopodobnie Czajków (1329: castrum Caychow), przed 1945 Tzschocha. Zamek Czocha to jeden z najpopularniejszych i najlepiej utrzymanych zamków w Polsce, był tłem do wielu filmów o tematyce wojenej i dokumentalnej tj. „Gdzie jest generał” i „Tajemnica twierdzy szyfrów”.
Noclegi Wolimierz okolice Zamek Czocha

Zamek Rajsko

W południowo-zachodniej Polsce, na Dolnym Śląsku, niedaleko wsi Zapusta, znajduje się wyjątkowy zamek. Zamek Rajsko – niewielka, urocza warownia, która cudem ocalała od całkowitego zapomnienia. Miejsce to ma za sobą długą historię, której początki sięgają jeszcze średniowiecza, wraz z okresem świetności przypadającym na wiek XIX i pierwszą połowę XX wieku.
Noclegi Wolimierz okolice Zamek Rajsko

Stacja Wolimierz

W Wolimierzu na dawnej stacji kolejowej działa "Międzyplanetarne Królestwo Sztuki" czyli kolonia artystyczna skupiająca artystów związanych z teatrem "Klinika Lalek" . Miejsce to jest znane dziś z licznych festiwali, działań artystycznych, proekologicznych i kulturowych w Polsce oraz zagranicą. Stacja Wolimierz mieści galerię sztuki ludowej i ekologicznej, gdzie odbywają się wernisaże, wystawy, koncerty i kameralne spektakle.
Noclegi Stacja Wolimierz

Świeradów Zdrój

Świeradów-Zdrój -  położony jest na wysokości 450-710 m n.p.m. w Górach Izerskich, w dolinie rzeki Kwisy.
Po włączeniu Czerniawy-Zdroju obejmuje również dolinę Czarnego Potoku, a również wychodzi nieco na Pogórze Izerskie. Miasto sąsiaduje z gminami: Mirsk i Leśna oraz z Czechami (kraj liberecki, powiat Liberec).
W świeradowie zdroju znajduje się kolej godolowa.
Agroturystyka Wolimierz okolice Świeradów Zdrój

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - przepięknie położone miasto w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-1471 m.n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z górującą nad miastem Szrenicą (1362 m npm), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamienieniem (1058 m npm) i Czarną Górą (965 m npm), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej. Miejscowość podzielona jest na Szklarską Porębę Dolną, Średnią i Górną. Najbardziej rozległa jest Górna z umownymi dzielnicami: Śródmieście, Marysin, Szklarka, Biała Dolina i najwyżej położona kolonia w pobliżu przejścia granicznego do Czech – Jakuszyce.
Agroturystyka Wolimierz okolice Szklarska Poręba

Zakręt Śmierci Szklarska Poręba

Zakręt Śmierci – uroczysko, ostry drogowy zakręt oraz punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, położony na drodze wojewódzkiej nr 358 zwanej Drogą Sudecką pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem. Zakręt powstał na zboczu Czarnej Góry w latach 1935-37.
Agroturystyka Wolimierz okolice Zakręt Śmierci

Jezioro Leśniańskie

Jezioro Leśniańskie – zbiornik zaporowy na rzece Kwisie, między Gryfowem Śląskim a Leśną. Powstało w wyniku przegrodzenia rzeki zaporą we wsi Czocha, powyżej Leśnej, w czerwcu 1905. Budowę zapory rozpoczęto 5 października 1901 roku.
Agroturystyka Wolimierz okolice Jezioro Leśniańskie

Inne atrakcje w okolicy Wolimierza

  • Zamek Świecie – warownia powstała w XIV w. chroniaca szlak z Łużyc,
  • Zamek Legend Śląskich, Ruiny pałacu w Giebułtowie oraz Słupiec,
  • Henryków Lubański gdzie znajduje się najstarsze drzwo w Polsce, Jezioro Złotnickie,
  • Stóg Izerski ze schroniskiem w Gorach Izerskich, Hala Izerska i Chatka Górzystów,
  • Smrek (1124 m n.p.m.) – najwyższy punkt czeskiej części Gór Izerskich, z wieżą widokową,
  • Zajęcznik (595 m n.p.m.) – szczyt oddzielający Świeradów Zdrój , Sępia Góra – wznosi się ponad Świeradowem,
  • Dom Zdrojowy i Hala Spacerowa – najdłuższa na Dolnym Śląsku modrzewiowa hala spacerowa o długości 80 m,
  • Single Track – naturalne ścieżki rowerowe po polskiej i czeskiej stronie (70 km) powstałe z myślą o rowerzystach,
  • Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie - wspaniała rodzinna wycieczka na cały dzień :)
  • Lubomierz - Muzeum Kargula i Pawlaka – co roku w sierpniu gromadzi tysiące gości Festiwal Filmów Komediowych,
Noclegi Wolimierz 4
59-814 Pobiedna
tel. 665-447-228  email: ws@przystawach.pl
Wróć do spisu treści